0
left arrowBack: Product catalogue

Gearboxes

Gearboxes for electric motors are devices that are used to transfer and change the torque between the drive and the driven device. We can supply gearboxes made by SIEMENS, Bonfiglioli, NORD, SEW – EURODRIVE, HYDRO-MEC, Tramec.

Precise and powerful drive systems for optimum flexibility

Our extensive range of gearboxes ensures that you will find the optimum product for your needs. We offer either stand-alone gearboxes or compact motor and gearbox designs called electric gearboxes.

Depending on the type of design, size and gear ratio, the gearbox provides higher or lower engine speeds. Therefore, the resulting ratio between input and output speed is one of the most important parameters. Our company can supply gearboxes designed for every industry sector.

We can also supply gearboxes from manufacturers

NORD
SEW – EURODRIVE
HYDRO-MEC
Tramec

Read more...

Bonfiglioli

Bonfiglioli

BONFIGLIOLI, patří mezi největší světové výrobce pohonů. Produktové portfolio je zaměřeno na komplexní řešení, inovativní technologie s neustálým kontinuálním řešením požadavků všech průmyslových procesů.

Převodovky pro elektromotory

Převodovky jsou zařízení, která snižují otáčky pohonu a zvyšují jeho točivý moment. Slouží k tomu, aby elektromotor mohl efektivně pohánět zařízení, která vyžadují vysoký točivý moment při nízkých otáčkách.

V závislosti na druhu konstrukce, velikosti a převodovém poměru, převodovka zajišťuje vyšší nebo nižší otáčky motoru. Proto je výsledný poměr mezi vstupními a výstupními otáčkami jedním z nejdůležitějších parametrů. 

Převodovky se používají v průmyslu, energetice, zemědělství a v řadě dalších oborů v široké škále aplikací. 

Převodovky pro elektromotory se dělí na několik základních typů:

  • Ozubená převodovka je nejběžnějším typem převodovky pro elektromotory. Skládá se z dvou nebo více ozubených kol, která zapadají do sebe a přenášejí točivý moment z jednoho hřídele na druhý.
  • Šneková převodovka je typ převodovky, která využívá šnekové kolo a šnekový hřídel. Šnekové kolo má spirálovitý tvar a zapadá do šnekového hřídele. Tento typ převodovky je vhodný pro aplikace, kde je vyžadován vysoký točivý moment při nízkých otáčkách.
  • Hydraulická převodovka je typ převodovky, která využívá hydraulickou kapalinu k přenosu točivého momentu. Tento typ převodovky je vhodný pro aplikace, kde je vyžadována velká výkonnost a spolehlivost.

Převodovky pro elektromotory se používají v průmyslu, energetice, zemědělství a v řadě dalších oborů v široké škále aplikací. 

Hlavní faktory pro výběr správné převodovky pro elektromotor: 

  • účinnost - určuje, kolik energie se ztratí při přenosu točivého momentu.
  • převodový poměr – určuje, kolikrát se otáčky motoru sníží.
  • točivý moment – udává, jak silný je výstupní výkon převodovky.
  • cena – rozhodně by neměla být hlavním kritériem. Doporučujeme vybírat převodovky od osvědčených výrobců a zajištěním servisu  

Do you need advice?

Do you need advice on choosing a suitable type of frequency converter or order straight away? Call us or write an email! We will be happy to advise you.